Telefon:+48 537 782 858

Email: kontakt@sekcjalasertag.pl

• Czym różni się laser tag i paintball

Witamy wszystkich, dziś chcielibyśmy przedstawić największe różnice dzielące lasertag od painballa

paintball6
12
   

Odległość strzału

 

Paintball – 50-60 metrów. Stabilna celność na dystansie 40 m. Z dalszej odległości istnieje prawdopodobieństwo, że kulka nie pęknie przy trafieniu.

Laser tag – możliwość oddania celnego strzału do 200 metrów. Walka na dystansie 150-200 metrów to nic nadzwyczajnego.

   

Rozpoznawanie trafienia

 

Paintball – trafienie kulką z farbą w gracza jest sterowane przez gracza i sędziego. Plama od farby może być rozmyta na uniformie.

Laser tag – czujniki sterują trafienie. Jeżeli grać otrzymuje ustaloną ilość trafień to urządzenie automatycznie wyłącza się.

   

Miejsce trafienia

 

Paintball – cała powierzchnia ciała jest narażona na obrażenia.

Laser tag – trafienie jest sterowane przez czujniki na głowie. Obszar trafienia może być dostosowany do scenariusza. Na odległości 100 metrów najważniejszym celem staje się trafienie w górną część ciała. Czasami przy strzelaniu w zamkniętych pomieszczeniach mogą występować rykoszety.

   

Możliwość oszustwa graczy

 

Paintball –gracze mogą nie poczuć trafienia, a czasami mogą po prostu zmazać farbę. Strzelanie po trafieniu też nie jest czymś dziwnym. Przy takim zdarzeniu 1 na 1 ciężko coś udowodnić.

Laser tag – oszustwo elektronicznego sprzętu jest prawie niemożliwie. Z wieloma oszustwami typu chowanie głowy za drezwa i strzelanie z wysuniętym karabinem można wyeliminować za pomocą odejmowania punktów w statystyce lub karą w postaci „odłączenia” na określony czas. Takie zachowanie na pewno będzie zauważone przez innych graczy.

   

Bezpieczeństwo graczy

 

Paintball – Noszenie maski na poligonie – jest niezbędnie. Dzieci i kobiety rzadko grają w paintball ponieważ jest to bolesne oraz zostają siniaki. Dlatego żeby nie bać się kul trzeba mieć maskę, ochronę szyi, rękawice i kamizelkę.

Laser tag – nie ma kul i bólu. Walczyć można wszędzie bez konieczności odgradzania terenu. Mogą grać dzieci i kobiety bez ograniczeń wiekowych.

   

Możliwości gry

 

Paintball –ograniczony teren, wszyscy oglądający muszą znajdować się za siatką albo w maskach. Nie można grać na wyższych piętrach w budowlach, gdyż wystepuje ryzyko upadku poprzez ograniczoną widoczność maski. Nie można grać w pobliżu miejsc rekreacji i odpoczynku bez specjalnego zabezpieczenia.

Kulki z farbą jakie znajdują się w pojemniku (fiderze) mogą pęknąć w środku, dlatego trzeba uważać z bieganiem.

Laser tag – pełna wolność. Żadnych masek, zagrożenia otoczenia też nie ma. Dozwolone jest wykorzystanie górnych pięter budynków i drzew, tylko należy uważać pod nogi.. Najważniejsze to nie przestraszyć cywili swoim taktycznym wyglądem. Prowadzimy nawet gry nocne!

   

Poligony

 

Paintball – ważne żeby nie było wejścia dla obcych ludzi. Rozmiar poligonu jest istotnym parametrem w zależności od ilości graczy. Na wielkim poligonie grupy 10 osób mogą się pogubić, a odległość strzału nie pozwala na wykorzystanie ukrycia. Zorganizowanie poligonu w strefie miasta staje się niezłym wyzwaniem, bo kulki zostawiają ślad od farby i są niebezpieczne.

Laser tag – z lasertagiem jest o wiele ciekawiej. Grać można wszędzie! W lesie, w mieście czy hali. Żadnych specjalistycznych osłon lasertag nie potrzebuje. Mamy dużo fajnych terenów we Wrocławiu i za miastem.

   

Koniec pierwszej części. Na drugą zapraszamy w czwartek

Leave a Reply