Telefon:+48 537 782 858

Email: kontakt@sekcjalasertag.pl

• Paintball II część

 
 • Wpływ warunków pogodowych

 •   Rain_Umbrellas  

  Paintball – urządzenie nie lubi niskich temperatur. Jeżeli jest mróz – pękają kule w markerze. Jeżeli gorąco – kulki sklejają się. Śnieg – może zniszczyć marker i będzie ciężko go wyczyścić.

  Laser tag - przeszkadza tylko bardzo silny deszcz. Mróz, śnieg, upał nie robi problemu urządzeniu. Gra w zimę jest normalnym zjawiskiem. Gramy non-stop cały rok.

   
 • Możliwość prowadzenia różnych scenariuszy

 •   funnypaintball1  

  Paintball - ilość scenariuszy w paintballu bardzo ograniczona. Gracz może być albo trafiony (znaczy martwy) albo nie. Jedynie co można zrobić – zaliczać trafienia tylko w zaznaczone miejsca. Korzystanie z dodatkowego sprzętu też jest ryzykowne, bo istnieje zagrożenie uszkodzenia czegokolwiek

  Laser tag - wszystko zależy tylko od wyobraźni. Urządzenie można zaprogramować w dowolny sposób (ilość żyć, naboi, dystans strzału itd.). Posiadamy miny ,artefakty, bomby, czekpointy i mnóstwo innych ciekawostek. Mamy scenariusze typu zombie czy terminatora gdzie żeby zabić „bosa” trzeba wpakować w niego dwa, trzy magazynki. Tego typu scenariusze są niemożliwe do rozegrania w paintballu. Dzięki elektronice wszystkie trafienia są zapisywane w systemie i na końcu można pokazać wyniki walki.

   
 • Realistyczność gry

 •   ultimate_paintball_4  

  Paintball - uważamy że 200 strzałów bez przeładowania i możliwość noszenia przy sobie jeszcze 600 nabojów nie jest dość realistyczne. Odległość strzału (50 m) też nie odpowiada nawet cząstkowo strzelaniu z prawdziwej broni. Krzaki często przeszkadzają w trafieniu. Wyeliminowanie gracza będącego w ukryciu jest prawie niemożliwe, a trafienia granatem z farbą mało skuteczne.

  Laser tag - jest bardziej realistyczny. Można swobodnie ustawić odległość strzału, tagerów, a nawet rozdzielić strefy trafienia. U snajpera i zwykłego szturmowca różna jest ilość nabojów i szybkość przeładowania magazynków. Można grać w nocy z wykorzystaniem noktowizorów. Wybór kamuflażu też ma wpływ na grę.

   
 • Posiadanie własnego urządzenia

 •   1346_lg_759766182_enn5y-m  

  Paintball - jest niezbędne dla osób, które chcą grać regularnie. Maska musi być swoja, bo wypożyczona będzie spadać, a marker z elektroniką jest o wiele skuteczniejszy.

  Laser tag - swój tager, oczywiście, lepiej wygląda ale żadnej przewagi w elektronice nie będzie. Wszystko zależy od samego gracza. Praktycznie nie ma różnicy pomiędzy wypożyczonym tagerem, a kupionym.

   
 • Gra zawodowców vs początkujących

 •   faces  

  Paintball

  - zawodowiec grający w prywatnej masce i swoim elektronicznym markerem zawsze będzie mieć przewagę. On ma dodatkowe „tuby” z kulkami i większą szybkość strzału. Jeżeli na poligonie spotka się gracz ze swoim urządzeniem i osoba z wypożyczonym markerem, to zdecydowanie mniejsze szanse ma osoba z wypożyczonym sprzętem. Zawodowiec czasami często wygrywa tylko z tego powodu, że po prostu zasypuje kulkami przeciwnika i jeszcze do tego dzięki przedłużonej lufie ma większa odległość strzału. Zdarzają się przypadki, kiedy początkujący gracze rezygnują z gier, gdzie uczestniczą zawodowcy ze swoim sprzętem, bo wiedzą że prawdopodobnie przegrają. Dla tego doświadczeni gracze mają często zakaz uczestnictwa w wielu komercyjnych grach.

  Laser tag - różnicy prawie nie ma. Własny karabin może strzelać nieco dalej i może mieć bardziej dopasowany celownik ale to nie będzie odczuwane przez innych graczy jak w paintballu. Szybkość strzału, ilość amunicji i innie ustawienia będą kontrolowane przez organizatorów, co pozwala na spokojne rozgrywanie zawodów zarówno z zawodowcami jak i początkującymi.

   
 • Koszt uczestnictwa

 •   mg0948ts7va3  

  Paintball - wypożyczenie sprzętu kosztuje w okolicach 50-100 złotych. Jeszcze do tego na pewno będzie potrzebne dokupienie kulek, które kosztują od 15 do 20 zł za dodatkowe 100 kul. Początkujący gracze będą więcej strzelać, bo nie mają doświadczenia i łatwo mogą wystrzelić całe opakowaniu kul podczas jednej rozgrywki. Doświadczony gracz traci na gry około 4000 zł/rocznie. Nie licząc kosztów uczestnictwa, napełnienie markerów powietrzem itd.

  Laser tag - dwie godziny gry będą kosztować maksymalnie 60 zł. Cena będzie zawierać tager z czujnikami i dodatkowy sprzęt dla potrzeb scenariuszy. W trakcie gry nie trzeba ponosić żądnych dodatkowych kosztów na amunicje.

   
 • używanie własnej odzieży podczas gry

 •   1010330969_NueTV-M  

  Paintball - po zakończeniu gry odzież jest strasznie ubrudzona i nie nadaje się do kolejnego ubrania przed wypraniem. Dlatego niezbędne jest posiadanie rzeczy tylko i wyłącznie dla gry w paintball. Do tego jeszcze trzeba mieć ze sobą podczas gry butlę z powietrzem, marker, kulki, maskę.

  Laser tag - można grać nawet w dżinsach i koszuli. W tym czym jest wygodnie. Poziom zabrudzenia zależy tylko i wyłącznie od gracza :-) Jedynie prosimy uważać z butami, przy sporym wysiłku ruchowym potrzeba wygodnych adidasów lub wojskowych butów.

  Leave a Reply