Telefon:+48 537 782 858

Email: kontakt@sekcjalasertag.pl

OTWARTE GRY LASERTAG. PRACA ZESPOŁOWA

1450102694_1423666232_tactic-1

Lasertag zawsze pozycjonował się jako gra zespołowa. My tez możemy to potwierdzić. Zwyciężyć w bitwie nie jest prosto, w tym celu wymagane są odpowiednie umiejętności i szybki czas reakcji. Wynik gry kształtuje się jeszcze umiejętnością gry w drużynie. Wzajemna pomoc i komunikacja pozwalają zwyciężyć w dużej liczby scenariuszy.

 

Istnieją sytuacje, kiedy ciężko jest zebrać ekipę mającą podobny poziom umiejętności strzeleckich i zachowań taktycznych oraz przede wszystkim chcących pobawić się, odpocząć, spotkać się z amatorami lasertag-u. Specjalnie dla tych zawodników kluby przeprowadzają otwarte gry dla singli. Drużyny są formowane bezpośrednio przed grą z graczy, którzy przyszli wziąć udział w zabawie. Pragniemy zauważyć, że takiego rodzaju rozgrywki odwiedzają nie tylko amatorzy ale również doświadczeni wojownicy. Dlatego na otwartych grach można zdobyć doświadczenie od bardziej zaawansowanych uczestników, a dla profesjonalnych graczy będzie dodatkowa możliwość potrenować założenia taktyczne i podzielić się wiedzą z nowymi uczestnikami.

 

Jeżeli jesteście na takiej grze pierwszy raz to na pewno będziecie potrzebowali podstawowych wskazówek dotyczących strategii, które wykorzystacie w walce z przeciwnikiem,

 

Trzeba tez brać pod uwagę fakt, że wasza drużyna będzie składała się z graczy, którzy nigdy nie grali razem. Wszyscy uczestnicy dzielą się na dwie grupy: atakującą i broniącą. Przy podziale ważnym aspektem jest podobna skuteczność podczas szturmu i obronie dla każdej drużyny. Trzeba dobrze dobierać każdego gracza, bo nawet nieznacząca przewaga może doprowadzić do zwycięstwa lub porażki.

  1450102835_1423666132_together  

Trzeba wyznaczyć kto będzie spełniał rolę dowódcy waszej grupy. Prawdopodobnie będziecie zmuszeni do zmiany taktyki w trakcie gry. Dlatego lider musi zmieniać kierunek walki, rozdzielić rolę w drużynie i szybko podejmować decyzje. Mówiąc o taktycznych zasadach, zalecamy trzymać się podstawowych reguł, które może i nie zawsze doprowadzą do zwycięstwa ale nie dadzą wam zginąć podczas pierwszych minut walki.

 

1. Sprawdzajcie sektor gry póki obok was nie ma wroga, oceniajcie sytuację, usuńcie wszystko, co przeszkadza wygodnie wycelować: kamienie pod nogami, gałęzie, liście pewnie nie pomogą wam dokładnie trafić przeciwnika.

 

2. Nie zapominajcie o czujnikach na głowie nieprzyjaciela. Czy trzeba tłumaczyć, gdzie dokładnie celować? Niezbędnym zachowaniem jest nie tylko obserwowanie wroga, ale również siebie: nie wysuwajcie głowy, rozglądajcie się szybko, również szybko chowajcie się. Starajcie się nie stać w miejscu, bo stajecie się łatwym celem.

 

3. Pilnujcie przeładowań i ilość nabojów. Kiedy zostaniecie sam na sam z wrogiem, będzie ciężko wygrać starcie bez naładowanego karabinu lub braku amunicji w magazynku.

 

4. Cały czas bądźcie w ruchu. Zmieniajcie miejsca obserwacji. Sprawdzajcie jak porusza się przeciwnik . Krótki bieg z miejsca w miejsce sprawia waszemu nieprzyjacielowi wiele problemów.

 

5. Komunikujcie się i współdziałajcie w grupie. Sygnalizujcie sojusznikom o lokalizacji wroga, o jego przemieszczeniach, omawiajcie z dowódcą dalsze działania. Postępujcie godnie z pierwotnymi założeniami z odprawy.

 

Wyżej wymienione porady są tylko podstawą. Słuchajcie doświadczonych graczy, doskonalcie się. Z czasem to Wy wybierzecie swoją uwielbioną rolę w walkach lasetartag, a drużyna, którą zbierzecie biorąc udział w otwartych grach znajdzie swoją ulubioną taktykę.

Leave a Reply